«

»

foto – Oslavy 105 let SDH Hůrka – Slavnostní schůze sboru

V pátek 18. července 2014 od 18 hodin u bývalé školy proběhla slavnostní schůze Sboru dobrovolných hasičů Hůrka u příležitosti oslav 105 let založení sboru.

Před začátkem schůze se členové vyfotili před budovou školy. Na fotografii je celkem 64 členů ze současné stovky + pes Beník. Naposledy byla takováto fotografie pořízena na stejném místě u oslav stého založení sboru před pěti lety.

Slavnostní schůze poprvé v historii byla uspořádána venku a díky příjemnému počasí se vydařila. Schůzí provázel místostarosta Ladislav Segeťa. Po přivítání členů a hostů (zástupců sborů okrsku Starý Jičín a OSH Nový Jičín, Mysliveckého sdružení a Cvičenek Hůrka) jsme uctili památku zemřelých členů minutou ticha.

Slova se poté ujala Terezie Kachlová s pohledem do historie našeho sboru i českého hasičstva jako takového. Následovala zpráva starosty Lukáše Janovského o současném stavu sboru a jednotky a pohled do blízké budoucnosti.

Schůze pokračovala oceňováním členů sboru a předáním pamětních předmětů. Ocenění získal také náš sbor jako celek od okresního sdružení hasičů. Tuto plaketu převzal starosta z rukou Břetislava Grulicha. V diskusi se pak ujali slova zástupci okolních sborů okrsku.

Po schůzi byla přichystána vydatná večeře ve formě řízku s bramborem.

► Skupinová fotografie v plném rozlišení ke stažení (.jpg 6 MB)

3 komentáře

skrýt

 1. Terka napsal/a:

  Díky za super fotky z naší akce. Opravdu se moc povedly. Jen je škoda, že se mi foto nedaří stáhnou – ani jednotlivě, ani jako celé album. Tak prosím o radu co a jak:) Mějte se báječně a hezký podzim.

  Internet Explorer 8.0 Windows XP
  1. admin napsal/a:

   Ahoj Teri
   Odzkoušel jsem a stahování celého alba (i jednotlivé fotky) funguje, ale v iExploreru nevím kam (a jestli vůbec to stahuje), doporučuju používat Firefox, Chrome nebo Operu.

   Laďa

   Google Chrome 37.0.2062.124 Windows 7
   1. terka napsal/a:

    Moc díky za odpověď 🙂 doufám, že se mi to podaří.

    Internet Explorer 6.0 Windows XP

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>