«

»

foto – Slavnostní požehnání novému hasičskému vozidlu

Převzetí cisternové automobilové stříkačky

Ve středu 1. října 2014 členové jednotky SDH se starostou obce Jeseníku nad Odrou Tomášem Machýčkem převzali novou cisternovou automobilovou stříkačku na podvozku MAN. V tento den došlo i k zaškolení obsluhy, pojištění a první zkušební jízdě. Následující den došlo k vyřízení dalších nezbytných dokumentů a přemístění výzbroje a výstroje ze součastné Avie, která nám slouží více než 30 let do nového automobilu.

Technická data

Označení – CAS 15-2000/120M1R na podvozku MAN TGL 12.220 4×2. Cisternová automobilová stříkačka je postavena pro běžné nasazení u hasičského sboru a odpovídá příslušným předpisům a normám. Automobil je určen pro smíšený provoz na silnici, popř. na zpevněných polních a lesních cestách. Nástavba automobilu je osázena nádrží na vodu (2 000 litrů) a nádrží na pěnidlo (120 litrů) se samostatným čerpacím zařízením. V nástavbě je uložena výzbroj nejen k uhašení požáru, ale i k zabezpečení různých technických událostí. Automobil byl dodán na podvozku MAN o výkonu 162 kW, provozní hmotnosti 9 420 kg s prodlouženou kabinou pro 7 členů osádky. Vozidlo má celkovou délku 7 100 mm, šířku 2 550 mm a výšku 2 950 mm. Pořizovací cena vozidla včetně požární výbavy (v provedení specializovaného redukovaného rozsahu) vč. dopravy na místo, zaškolení obsluhy apod. se pohybovala kolem 3 660 000 Kč s DPH. Vozidlo bylo zcela financováno Obcí Jeseník nad Odrou.

Slavnostní požehnání cisternové automobilové stříkačky

Po dlouhých třiceti letech získala JSDH Hůrka nové hasičské vozidlo. Vozidlo zakoupené pouze z obecních prostředků dodala firma Strojírna Potůček ze Slatiňan. V sobotu 11. října 2014 od 14 hodin proběhla mše svatá v kapli sv. Anny v Hůrce za zemřelé i žijící hasiče, kterou sloužil P. Petr Dokládal a P. Mgr. Ladislav Stanečka, faráři římskokatolické farnosti Starý Jičín a Jeseník nad Odrou. Po mši svaté následoval průvod do areálu hasičárny, kde po úvodním slovu starosty obce Jeseníku nad Odrou Tomášem Machýčkem, došlo k předání klíče od automobilu veliteli jednotky sboru. Slova se ujal také starosta sboru Lukáš Janovský, který poděkoval vedení obce, zastupitelům, sponzorům a všem co se podíleli na realizaci automobilové stříkačky. Pak následovalo slavnostní požehnání pozvanými faráři. Po přípitku byli všichni přítomní pozváni na prohlídku automobilu a pak do hasičárny na bohaté občerstvení. Příjemné slunné podzimní počasí přilákalo nejen místní občany, ale také zájemce z okolních obcí, kteří si vyzkoušeli jízdu v novém automobilu. Vydařená akce trvala do pozdních nočních hodin.

text Daniel Glogar, foto Ladislav Segeťa

Článek na Požáry.cz
Článek v novojičínském Denik.cz

1 komentář

skrýt

 1. Daniel napsal/a:

  Ahoj,
  rád bych poděkoval členům sboru, kteří přispěli láhví slivovice, nebo jiného dobrého alkoholu, ale také všem co se postarali na organizování této vydařené akce.

  PS: V Jeseníku a v okolí se povídá, že takovou akci nikdy nezažili. 🙂

  Daniel Glogar

  Google Chrome 38.0.2125.104 Windows Vista

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>