«

»

info – Výsledky ankety Alej roku 2014

Alejí roku 2014 se pyšní Karviná, 177 japonských třešní lemuje hlavní městskou Třídu 17. listopadu.
Z nejkrásnější aleje Česka se mohou těšit obyvatelé a návštěvníci Karviné. Lidé ji hlasováním vybrali z jednašedesáti nominovaných stromořadí v internetové anketě Alej roku 2014.

Karvinská alej získala 1326 hlasů a Ivan Ďurovič, který ji nominoval, získává let balonem od firmy HaBalon a řadu dalších cen. Druhou příčku obsadila Platanová alej v jihomoravské Strážnici s 852 hlasy a třetí místo drží Alej v Belgické ulici na pražských Vinohradech se 742 hlasy. Anketu pořádá nevládní organizace Arnika, která v jednotlivých regionech vyhlásí i krajské vítězky.

Přehled všech nominovaných alejí pro rok 2014.
Jabloňová alej mezi Jeseníkem nad Odrou a Hůrkou získala 245 hlasů a tím se zařadila na úžasné 9. místo z celkových 61 přihlášených alejí !

Více informací na Arnika.cz

2 komentáře

skrýt

 1. segi napsal/a:

  Na to, že tam byla jen jedna fotka, docela dobré pro naší alej. Jinak ta karvinská je fakt pěkná. Ta pražská… mno, Pražáků je kapku víc co hlasovali 😉 To už u mě víc vede Lipová alej v Kamenici.

  Firefox 35.0 Windows 8.1 x64 Edition
  1. admin napsal/a:

   Na to, že v té pražské aleji stromy rostou z kostek a asfaltu, vypadá ještě dobře…

   Firefox 35.0 Windows XP

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>