«

»

info – Aktuální informace o nejbližších akcích hasičů

Jarní brigáda na koupališti a v areálu školy, která se plánovala na tuto sobotu 25. dubna 2015 se odkládá z technických důvodů na sobotu 9. května 2015.

SDH Starojická Lhota pořádá v neděli 26. dubna 2015 od 13.00 hodin Závod požární všestrannosti mladých hasičů. V délce trasy cca 3 km budou připraveny soutěžní disciplíny: střelba vzduchovkou, zdravověda, přechod po laně přes terén, požární ochrana, topografie, vázání uzlů. Naše SDH se zůčastní v počtu jedné skupiny (4 dětí) v kategorii starších žáků.

V sobotu 2. května 2015 od 16.00 hodin proběhne akce Stavění májky a pálení čarodějnic. Dopoledne cca v 10.00 hodin společné nazdobíme věnec, připravíme a postavíme májku. Připravíme táborový oheň a čarodějnici k upálení. Pokud se to podaří, pro májku by se zajelo už v pátek odpoledne do lesa.

Letošní Oslavy sv. Florána proběhnou v neděli 3. května 2015, a to tradičně mší v kostele na Starém Jičíně s následným průvodem a pohoštěním ve Vlčnovské hasičárně. Zároveň se bude Florián slavit i v Bernarticích nad Odrou, kde po mši bude požehnáno sošce světce – patrona hasičů.

V neděli 24. května 2015 od 13.00 hodin proběhne na koupališti hasičská soutěž žáků Putovní pohár starosty SDH Hůrka. Soutěžit se bude v požárním útoku dle směrnic hry Plamen a v běhu jednotlivců na 60 m přes překážky.

Daniel Glogar – místostarosta

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>