«

»

zásah, foto – Požár vzrostlého obilí za Hůrkou

V pondělí 3. srpna 2015 v 11.42 byl vyhlášen poplach HZS MSK. Jednalo se o požár pšenice u polní cesty mezi Hůrkou a Bernarticemi nad Odrou (v katastru obce Starý Jičín).


K nahlášené události vyjelo celkem 6 hasičských vozů. Přitomny byly jednotky ze stanice HZS Nový Jičín a dobrovolní hasiči ze Starého Jičína, Suchdolu nad Odrou, Oder a Hůrky. Dále pak vyšetřovatel HZS Nový Jičín a Policie ČR. JSDH Hůrka dorazila na místo první v počtu pěti členů. Voda byla čerpána z koupaliště a z vodovodního hydrantu v Hůrce.

Předběžná škoda byla odhadnuta na 200 000 Kč. Příčina požáru je v šetření.

Článek v Novojičínském deníku.

autoři fotografií: Filip Glogar, Milan Janovský a HZS Nový Jičín

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>