«

»

Virtuální prohlídky památek v Novém Jičíně a okolí

Město Nový Jičín od koce roku 2013 začalo místní památky opatřovat cedulky s QR kódy odkazující na portál okolonas.eu.
Na těchto odkazech se zobrazí podrobné informace o daném místě. Webová prezentace obsahuje pojednání o historii, architektuře a zajímavostech. Dále je doplněna o fotografie současné i historické. Stránky obsahují také audionáhrávky, které ocení hlavně nevidomí a slabozrací. Nechybí ani kontakt na organizaci, která památku spravuje. Každá cedulka s QR kódem na kulturní památce je rovněž opatřena hmatovým nápisem v Braillově písmu.

Portál okolonas.eu integruje odkazy na informace o památkách s mapami Google. V současnosti je v Novém Jičíně takto dostupných 62 míst. V Karviné dvě a jeden v Besedicích (obec Koberovy). Je v plánu projekt dále rozšiřovat.

info_projekt_okolonas_eu_1-2016_mapa_crinfo_projekt_okolonas_eu_1-2016_mapa_nj

Oblíbená místa z našeho okolí vždy a všude

Projekt Okolonas.eu vznikl jako prostředek k lepšímu zpřístupnění památek v Novém Jičíně. Díky této jednoduché on-line aplikaci jsou Vám zpřístupněny kterýkoliv den i čas, bez ohledu na otevírací dobu a přístupnost míst. Díky tomu, že náš projekt je plně responzivní, si můžete Vaše oblíbená místa detailně a snadno prozkoumat z kteréhokoliv zařízení podporujícího práci s internetem. Informační systém zahrnuje klíčové památky v Novém Jičíně a okolí a bude dále rozšiřován a doplňován.

z plakátu projektu Okolonas.eu

info_projekt_okolonas_eu_1-2016_plakatinfo_projekt_okolonas_eu_1-2016_kino_kveteninfo_projekt_okolonas_eu_1-2016_kino_kveten_foto

Článek v Novojičínském deníku (vydání 21.2.2015)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>