«

»

Místní v obci Trebostovo jsou běžně až ve třech spolcích najednou

Ahoj všem,

rád bych se s vámi podělil o zážitek ze slovenské obce Trebostovo. Byl jsem požádán sportovním klubem TJ Slavoj o zajištění dopravy fotbalistů na sportovní den do obce Trebostovo, který se konal 9. července 2016. Družení obcí je udržována tradice setkávání od roku 1987. Obec Trebostovo leží v okrese Martin a má cca 550 obyvatel. V obci působí také spolky. Športovci, polovníci a hasiči. Všichni jsou všude 🙂

Po prohlídce obce jsem zavítal do hasičské zbrojnice. Starostou hasičů (lékařem vojenské nemocnice) mi byla představena technika a zázemí sboru. K zásahu mají kompletně repasovanou Tatru 148 s dýchacími přístroji a starší Avii na sportovní soutěže. V přízemí budovy mají dvě garáže, klubovnu a v patře menší sál na akce. V obci mají ještě jednu malou budovu, ve které mají uložen přívěs a další vybavení.

Během dne jsme absolvovali komentovanou procházku obcí a jejího okolí. Po výstupu nad obec, jsme se kochali nádherným výhledem na Malou a Velkou Fatru. Pobyt byl zakončen večerní zábavou při hudbě s bohatým pohoštěním.

Daniel Glogar

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>