«

»

Soutěž O Nejlepší horeckou pálenku

V sobotu 21. ledna 2017 proběhl v sále bývalé školy v Hůrce již pátý ročník soutěže O Nejlepší horeckou pálenku.

Soutěž začala po čtvrté hodině příchodem hodnotících porotců. Každý vzorek se hodnotil body od 1 do 10, kdy 10 bodů bylo nejvíce. Každý porotce dostal hodnoticí list, do kterého bodově zapisoval vůni, chuť a celkový dojem přihlášeného vzorku pálenky. Kolem osmé hodiny se spočítaly výsledné body a stanovilo se celkové pořadí.

V letošním roce vyhrála švestka Ladislava Glogara s 320 body. Na druhém místě se umístili Pavel Dorazil a Josef Petera s 316 body a na třetím Jan Dorazil s 311 body. Soutěž byla jako každý rok vyrovnaná. Do letošní soutěže se přihlásilo pouze 13 soutěžních vzorků. Po vyhodnocení následovala neřízená degustace všech soutěžních vzorků. Všichni se shodli na tom, že v Hůrce jsou pouze výborné pálenky.

Děkuji Obci Jeseník nad Odrou za poskytnutí cen pro vítěze a všem co přišli a užili si příjemný večer.

Daniel Glogar

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>