«

»

Horecká traktoriáda + Horecký tuplák 2017

V sobotu 9. září 2017 proběhla sedmá Horecká traktoriáda v areálu koupaliště letos již podruhé doplněná o soutěž vypití tupláku na čas.

Opět se jela spanilá jízda Hůrkou v počtu 9 strojů domácích i ze Starojické Lhoty.

První disciplína ověřila schopnosti řidiče manévrovat v úzkém prostoru, také jeho rychlost a balanc běhu po kladině a také jak rychle dokáže vypít půllitr nealko piva. Nejobtížnější by mohl být okamžik vypití piva, tam vznikaly největší rozdíly mezi borci.

Druhý úkol spočíval v zapřihnutí klády za traktor a průjezd dráhy mezi stromy vedle hřiště. Úkol úspěšně dokončili všichni.

Třetí úkol byl projet klikatou dráhou v lese, přejet bažinu u potoka, dotknout se kolíku na druhé straně a vrátit se opět přes bažinu ven z lesa. Zde všechny stroje zapadly. Až na jednoho se stroje z bahna nedostaly bez přistaveného traktoru, který jej vytáhl. Poslední za pomocí navijáku se dostal z největšího bahna a úspěšně přejel bahnem opět na trať.

Po obsolvování mohli řidiči své stroje odbahnit pomocí přistavěné CAS a jejího vysokotlaku.

Po vyhlášení výsledků se ihned odehrála soutěž v pití tupláků na čas pořádaná Osadním výborem Hůrka. Zájem o soutěž byl značný. Nejlepší čas byl opět kolem 10 vteřin.

Počasí vyšlo přímo skvěle. Na čepu byl Kozel 11° a Kofola, dále nealko pivo a ostřejší varianty pití. Pro návštěvníky se grilovaly klobásky v místní udírce. Mezi discpiplínami se děti projely na strojích, diváci si stroje mohli prohlédnout.

Soutěžilo se o věcné ceny, které rozdal Daniel Glogar. Celou akci pořádali místní hasiči. Tabulka výsledků je ke shlédnutí na konci fotogalerie.

Hasiči a Osadní výbor z Hůrky děkují jezdcům i divákům za účast a organizátorům za realizování akce.
Jirka Segeťa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>