«

»

Částečné změny autobusových linek

Vážení spoluobčané,
k dnešnímu dni došlo k úpravě některých autobusových linek. Rád bych Vás seznámil, viz. níže, s výsledky jednání starosty obce se společností KODIS dle podnětů občanů a osadních výborů přilehlých obcí. Další úprava linek bude možná k 3. březnu 2019.

Daniel Glogar

Témata a odpovědi
► Spoje z noční směny z N. Jičína. Linka jede do Jeseníku nad Odrou přes Hůrka rozc. v rámci linky 615/8 v 6.50.
► V průběhu letních školních prázdnin, kdy nepojede spoj 615/8, je možné zajistit opoždění spoje 615/56 (v současné době v jízdním řádu v 6.37 z N. Jičína) tak, aby vyhovoval konci noční směny.

► Linky z noční směny z N. Jičína č. 616/1 z N. Jičína, Hůrka MŠ, Jeseníku n.O., Polouvsí, Blahutovice, jede v 6.25 – noční směna končí v 6.30. Další spoj 616/3 jede v 10.35.
► Opoždění spoje 616/1 není možné, jelikož vozidlo dále zajišťuje školní spoj ze Starého Jičína a Jeseníku n.O. do Suchdolu a Fulneku. Ve starých jízdních řádech sice existoval spoj, který jel bez zastávky v 6.40 z N. Jičína do zastávky Jeseník n.O., Polouvsí, ten však dle údajů o prodaných jízdenkách využívali průměrně 2 cestující týdně. Z tohoto důvodu spoj nebyl zachován. Spoj navíc jezdil jen v době školního vyučování.

► Linka z Jeseníku n.O., Hůrka rozc. do N. Jičína. Studenti nemají žádnou šanci stihnout začátek vyučování na 8.00.
► Linka 615 z Jeseníku n.O. směrem do N. Jičína obsahuje spoj 615/7 v 7.11 (pouze přes školní rok) s příjezdem do N. Jičína v 7.27, a dále spoj v 7.28 (celoročně) s příjezdem do N. Jičína v 7.44. Možností je tedy více a nezaznamenali jsme žádnou stížnost cestujících na tuto záležitost.

► Linka 616 – spoj 616/13 – odjezd z N. Jičína ve 22.30.
► Jedná se o nový spoj, který dříve neexistoval. Vozidlo následně zajišťuje průběžně linku 619, která má další návaznosti na poslední večerní vlakové spoje a linku 231 ve Fulneku. Předběžně lze slíbit, že prověříme možné opoždění spoje z N. Jičína nejvýše o 5 minut tak, aby nebyly porušeny další návaznosti. Linka z N. Jičína je zachována spojem 666/1 ve 23.00 z N. Jičína stejně jako před změnou jízdních řádů.

► Linka 615/44 z odpolední směny z N. Jičína odjezd ve 22.40, Hůrka rozc., Jeseník odjezd. Všichni zaměstnavatelé končí pracovní dobu ve 22.30, tzn. že se zaměstnanci dostanou na autobus nejdříve ve 22.50 – 22.55. Požadujeme změnu odjezdu na 22.55 (jako po staru). Zaměstnanci Varrocu a Hanonu z odpolední směny přicházení do šaten ve 22.30 a mohou opustit firmu nejdříve ve 22.35.
► Spoj byl v jízdním řádu s odjezdem ve 22.40, avšak již od začátku platnosti jízdních bylo dohodnuto s dopravcem, že spoj odjíždí záměrně o 5 min později, tj. ve 22.45. Od dnešního dne je jízdní řád upraven. Pokud bude nedostačující odjezd i v tento čas, je možné provést úpravu ještě  3.3.2019.

► Linka 616/4 Hůrka škola – Starý Jičín odjezd v 7.05. (bus přijíždí v 7.15) a linka 616/5 Starý Jičín – Hůrka škola odjezd v 13.57 (bus přijíždí v 13.05). Další a velký problém je s typem autobusu. Autobus je přeplněn a stojící děti nemají možnost se za jízdy držet. Už se stalo, že řidič musel náhle přibrzdit a děti to neustály.
► Spoj 4 má od dnešního dne upravenu jízdní dobu tak, aby bylo eliminováno zpoždění. (Dnes ráno byla zpoždění v celé oblasti z důvodu náledí na komunikacích). Spojem v 13.55 ze Starého Jičína směrem na Hůrku dle starých jízdních řádů jezdilo průměrně 9 cestujících, proto byl na spoj požadován malý autobus. Nedošlo ani ke zrušení jiného spoje v této relaci. Pokud je spoj přesto přeplněn, budeme hledat řešení k 3.3.2019. Spoj 4 je zajišťován standardním 12m autobusem. Spojem jsem osobně jel a v části trasy došlo k situaci, že cca 5 cestujících stálo, což je ale běžný stav naplnění autobusu a autobusy jsou vybaveny madly k držení se za jízdy.

► Linka 615/28,30,32,34 N. Jičín – Hůrka rozc., jsou přeplněné a cestující, hlavně děti, se nemají v autobusu čeho držet.
► Takovýto podnět jsme prozatím neobdrželi, nicméně vyžádáme si frekvence cestujících od dopravce a případné problémové spoje budeme řešit k 3.3.2019.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>