«

»

Soutěž O Nejlepší horeckou pálenku

V sobotu 20. ledna 2018 proběhl v sále bývalé školy v Hůrce již šestý ročník soutěže O Nejlepší horeckou pálenku.

V sobotu 19. ledna 2019 proběhl v sále kulturního domu v Hůrce již sedmý ročník soutěže O Nejlepší horeckou pálenku. Soutěž začala po čtvrté hodině příchodem hodnotících porotců. Každý vzorek se hodnotil body od 1 do 10, kdy 10 bodů bylo nejvíce. Každý příchozí dostal hodnoticí list porotce, ve kterém bodově zapisoval vůni, chuť a celkový dojem přihlášeného vzorku pálenky. Před devátou hodinou se spočítaly výsledné body a stanovilo se celkové pořadí.

V letošním roce vyhrála švestka Václava Čelechovského s 295 body. Na druhém místě se umístil se švestkou Jaroslav Hasal s 279 body a na třetím Lukáš Hanzelka s 275 body. Soutěž byla vyrovnaná a kvalita vzorků byla výtečná. Do letošní soutěže se přihlásilo 18 soutěžních vzorků. Po vyhodnocení následovala degustace. Velký dík patří Obci Jeseník nad Odrou za poskytnutí věcných darů a všem přítomným za kulturní večer.

Text a foto Daniel Glogar

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>