«

»

Masopust a vodění medvěda v Hůrce

Restaurace u školy v Hůrce uspořádala v sobotu 2. března 2019 Masopust s večerním pochováváním basy.

Sobotní dopoledne v Hůrce patřilo masopustnímu průvodu. Dvacetičlenná motorizovaná skupina rozličných masek nás navštívila kolem desáté hodiny. Tančilo se a zpívalo, po štamprli jsme si dali a s medvědem kolečko udělali. Letos byli medvědi tři. Jeden lední a dva letní. Úcastníci fašanku se sešli z Blahutovic, z Hůrky, ze Starého Jičína a blízkého okolí.

A už se můžeme tešit na večerní zábavu, kde tradičně pochováme stařičkou basu 😉

text a foto Ladislav Segeťa

Odkaz na článek z večerního Pochovávání basy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>