«

»

Okrsková valná hromada SDH na Starém Jičíně

V pátek 8. března 2019 se od 18. hodiny konala Okrsková valná hromada Sborů dobrovolných hasičů. Této slavnostní členské schůze se každoročně účastní devět místních SDH. Tentokrát akce proběhla v sále kulturního domu na Starém Jičíně. Pořádajícím byl domovský sbor.

Kromě členů jednotlivých sborů se svými partnery a funkcionářů okrsku byli na schůzi přítomni také starostové obcí Jeseník nad Odrou a Bernartic nad Odrou.

Po uvítání a minutě ticha za zemřelé bratry a sestry hasiče byla přednesena Zpráva o činnosti okrsku za rok 2018 a Zpráva hospodáře. Následoval prostor k přednesu výročních zpráv jednotlivých sborů okrsku.

Dalším bodem bylo ocenění sportovních družstev mužů a žen. V mužské kategorii Starojickou ligu 2018 vyhrály Janovice a u žen to byl Starý Jičín – Vlčnov. Závěr schůze tradičně patřil debatě, kde si slovo vzali také starostové obcí.

Oficiální část setkání byla ukončena teplou večeří. Letos ve formě výborného řízku s okurkou a bramborem.

Po zbytek večera k tanci a poslechu hrála hudební skupina Karly a Zuzany Zazpívejmi.cz. Po jedné hodině byl připraven autobus, který rozvezl účastníky domů.

článek Ladislav Segeťa, foto Jiří Segeťa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>