«

»

Jesenické maminky pomáhají, pomoci můžeme i my

Milé maminky, babičky, tetičky a všichni, kdo si rádi obohatíte šatník o originální kousek nebo odnesete sobě či dětem něco pro radost, je tady již po páté bazárek všeho možného i nemožného, co Vás jen napadne, tentokrát podzim/zima. Rádi Vás opět uvítáme v prostorách kulturního domu, kde si budete moci nakoupit převážně oblečení pro Vás, vaše děti, manžela :). Stejně jako minulý rok v předvánočním období, bychom chtěli bazárek učinit tak trošku charitativní, otevřít svá srdce, na chvíli se zastavit a přemýšlet nad tím, co je v životě každého z nás skutečně důležité… Na posledním zimním bazárku byl obsah kasičky určen na nákup hraček na dětské oddělení a oddělení ORL v nemocnici v Novém Jičíně.

Tentokrát naše myšlenky pomoci vedou k holčičce Terezce a její mamince, paní Kateřině Vidomusové z Hůrky. Terezka je, důsledkem komplikací při porodu, v současné době plně odkázána na přístrojovou péči, která jí pomáhá dýchat a podává výživu. Není schopna jakéhokoli pohybu, sednout si, otočit se, říci větu. Velký obdiv patří její mamince, která odmítla Terezku ponechat v péči nemocničního personálu, opustila své povolání, naučila se obsluhu lékařských přístrojů a je plně odpovědna za její život. Bohužel v našem systému zdravotnictví chybí zaměstnanci, kteří navštěvují domácnosti s takto postiženými dětmi a maminka Kateřina je tímto na náročnou péči o Terezku sama. Nutno podotknout, že se jedná o 24 hodinový režim neustálých kontrol a to je jistě na jednoho člověka více než dost, především v případě, že se staráte ještě o další dvě děti, jako paní Kateřina. Terezka, ačkoli není jako ostatní děti, jistě vnímá, že její maminka je stále u ní, což se nedá s péčí sester v nemocnici srovnat.

Kdo tedy navštívíte bazárek, budete si moci povšimnout uzamčené kasičky, kde můžete vhodit jakoukoli částku a pomoci tak Terezce a její mamince alespoň malinko ulehčit náklady spojené se zdravotní péčí.

Kdo nebudete mít možnost ve dnech 16. – 18. října přijít a chtěli byste i přesto Terezce pomoci, bude v tomto případě k dispozici bankovní účet maminky Terezky, kam budete moci kdykoli zaslat jakoukoli částku a ta bude do koruny určena Terezce. Číslo účtu je 2401473780 / 2010. Děkujeme touto cestou všem, kteří přijdou a budou si chtít s kouskem oblečení odnést i dobrý pocit.

Jesenické maminky ve spolupráci s paní Vidomusovou, maminkou Terezky…
Publikováno v Jesenickém zpravodaji 4 / 2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>