«

»

Lampionový průvod Hůrkou

V sobotu 2. listopadu 2019 Osadní výbor a Hasiči z Hůrky uspořádali již tradiční lampionový průvod.

V pět hodin večer jsme se sešli u křižovatky na Jeseník a společně s dětmi se vydali po hlavní cestě směrem na koupaliště. Letošní účast byla jedna z největších od roku 2012, kdy se šlo po dlouhé době poprvé.

Po návštěvě koupaliště naše kroky směřovaly k bývalé škole ve středu obce, kde byl připravený táborák a špekáčky k opékání. Účastníci se mohli zahřát teplým čajem a ti větší svařeným vínem. Chvilku nám podzim dopřál studeného mrhlolení, ale jinak bylo počasí celkem teplé.

Tímto bych rád poděkoval Zuzce Cabákové, Danu Glogarovi a také Jiřce Segeťové, která stála u zrodu této obnovené tradice. Těšíme se příští rok zase na lampioňáku v Hůrce 🙂

text a foto Láďa Segeťa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>