«

»

Zásah JSDH Hůrka – Požár stodoly v Blahutovicích

V úterý 3. března 2020 ve 4.46 hodin ráno byla místní jednotka povolána k požáru hospodářského objektu v Blahutovicích poblíž čp. 1.


Jednalo se o zděnou stodolu o půdorysu 30×15 metrů a výšce 10 metrů s uskladněným lisovaným senem. Oheň zničil 84 balíků sena a střechu, která se zbortila dovnitř. Odhad škody je kolem 900 tisíc korun. Nikdo při události nebyl zraněn.

Při příjezdu prvních jednotek byla byla již celá stodola zasažena požárem. Hasiči se vedle hašení sena zaměřili na ochlazování okolních budov, aby se oheň nerozšiřoval. Byl použit i automobilový žebřík.

Zasahující jednotky: HZS Nový Jičín a dále JSDH Hůrka, Fulnek, Odry, Suchdol nad Odrou a Starý Jičín. Naše jednotka zůstala u místa požáru ještě i nadále jako požární dozor. Před 17. hodinou jsme doplnili vodu do cisterny a zalili poslední doutnající místa. Následně proběhla kontrola místa požáru termovizí jednotkou HZS Nový Jičín.

Pro členy naší jednotky končil výjezd po šesté hodině večerní, kdy doplnili vodu do cisterny a umyli auta a hadice.

článek na webu Požáry.cz.

foto: HZS Nový Jičín, Tomáš Sládeček, Ladislav Segeťa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>