«

»

Výcvik JSDH Hůrka na Odře 2020

V sobotu 14. března 2020 jsme se zúčastnili naplánované akce, která prověřuje a cvičí členy jednotek SDH při práci na vodě. Tento hasičský výcvik jsme letos provedli společně s kolegy ze Suchdola nad Odrou. Časově se jednalo o dopolední akci, v osm hodin ráno jsme se sešli v horecké hasičárně a poslední techniku schovali v jednu po obědě.

Cvičení proběhlo na devítikilometrovém úseku Odry vedoucí od hranice vojenského újezdu Libavá do Jakubčovic nad Odrou. Za naše JSDH se zúčastnilo sedm, a za Suchdolské, šest členů. Po deváté hodině jsme na horním toku snesli do vody dva nafukovací rafty. Každý obsadilo pět hasičů v tzv. suchých oblecích, které zabraňují proniknutí vody dovnitř a chrání před chladem. Součástí obleku jsou i boty do vody, neoprenové rukavice, spodní overal, čepice a vodácká helma.

Úsek jsme i s přestávkou projeli za necelé dvě hodiny. Kromě přírodních překážek (místy nízká hladina vody a vyvrácené stromy přes řeku) jsme projeli také jezy, ale i třeba lešením pod mostem. V cílových Jakubčovicích jsme s kolegy ze Suchdola udělali společné foto a vrátili se na své základny. Po příjezdu do Hůrky jsme omyli gumový raft, suché obleky apod. a kompletně umyli zásahové vozidlo CAS MAN.

Zvláštností letošního výcviku bylo kromě zvolené lokality také to, že mu mělo předcházet setkání v HZS Bílovec, kde se měla v předvečer akce probrat teorie. Kvůli vyhláškám vlády při šíření koronaviru bylo páteční setkání nemožné uskutečnit. V sobotu byl ještě jeden z posledních dnů, kdy ještě šlo ve více lidech toto cvičení provést.

Za JSDH Hůrka se zúčastnili: Tomáš Sládeček, Pavel Dorazil, Radim Glogar, Filip Glogar, Radek Tomčák, David Man a Ladislav Segeťa.

text Ladislav Segeťa, foto Ladislav Segeťa a Tomáš Sládeček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>