«

»

Výroba nové sportovní požární stříkačky typu PS12 pro SDH Hůrka

Ve středu 16. září 2020 jsme se byli podívat na stav realizace nové sportovní stříkačky typu PS12. Stroj se nyní vyrábí a sestavuje u Radka Vinckera z Hranic. V době návštěvy byl hotový základní blok motoru a vodní oběhové čerpadlo. Ostatní díly stroje byly připraveny naskladněné v různých sekcích skladu.

Stroj v té chvíli čekal na sestavení, po kterém vždy následuje několikahodinové zaběhnutí motoru pomocí cirkulačního čerpání vody. Při tomto cyklu se měří okamžité parametry spalovacího motoru a provádí se ladění. Posledním krokem je dodání motoru a předání důležitých informaci pro správnou obsluhu. Předběžný termín, kdy bude stroj s označením PS12 TAZ 2000 sport připraven k vyzvednutí, je úterý 29. září. Barevné provedení se zvolilo jako černé s červenými prvky.

Financování této sportovní stříkačky bude provedeno z vlastních zdrojů sboru a dále z dotace pro SDH 2020 z Moravskoslezského kraje a z individuální dotace z Obce Jeseník nad Odrou. Celkové náklady na pořízení se pohybují kolem 200 000 Kč s DPH.

Podrobné technické parametry přineseme v některém z příštích článků.

Ladislav Segeťa a Radim Hasal

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>