«

»

Zásah JSDH Hůrka – likvidace větrem rozlomené vrby u brány Jesenického hřbitova

Po víkendových silných větrech zůstala rozlomená mohutná vrba u brány hřbitova v Jeseníku n.O. Výjezd pro naší jednotku byl vyhlášen bez poplachu a stanovili jsme si jej na nedělní 13. hodinu 4. října 2020.

Vrba se rozlomila v koruně a všechny tři hlavní větve se skácely k zemi. Naštěstí se kromě mírného poškození dřevěné vývěsky nepoškodilo nic dalšího. Na místě zasahovalo celkem sedm členů naší jednotky – velitel, strojník a pět hasičů. Při likvidaci následků pádu stromu jsme použili i traktorový bagr, který byl nutný k odstranění dvou větví bez poškození brány hřbitova. Bagrem jsme následně odvezli největší klády. Příjezdem na základnu v Hůrce kolem 15. hodiny jsme zásah ukončili.

text a foto Ladislav Segeťa

Odkaz na stránku s tabulkou výjezdů jednotky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>