«

»

Žehnání hasičské přístavby zbrzdil Covid, janovičtí to nyní spojili s hody

Přístavba byla dokončena v roce 2019, ale okolnosti slavnostní události nenahrávaly. Samotná stavba tak navazuje na původní budovu, že těžko říct, kde začíná.

V sobotu 4. září 2021 nový farář z farnosti Starý Jičín P. Marcel Krajzl stavbě požehnal. Zmínil, že požehnání nezabrání proti samotným negativním událostem, které se můžou stavbě stát, je to požehnání hlavně pro hasiče, kteří ctí heslo „Bohu ke cti, bližnímu ku pomoci.“, jak je vyšito na slavnostních praporech. Před požehnáním zněly zpěvy a přímluvy.

Za sbor dobrovolných hasičů z Janovic byli přítomni Tomáš Kovařčík, starosta sboru, a ostatní členové ve stejnokrojích.
Následovala ukázka dvou požárních útoků mladších žáků a jednoho útoku družstva starších žáků.

Místní i pozvaní hosté z okolních sborů se mohli občerstvit ve stánku s čepovaným pivem a kofolou. Později se podával výborný guláš. Na stolech nechyběly koláčky. Prostory hasičárny byly otevřené ke zhlédnutí.

Hasiči z Janovic v poslední době investovali do zmíněné přístavby. Dále do nové elektronické časomíry, která ukazuje navíc i aktuální čas útoku na levém a pravém proudu pod nástřikovým terčem. Také požární stříkačka PS12 dostala repas.

Čtyři dny slavili občané z Janovic hody, sobota patřila žehnání.

Naše fotky
Další fotky (album od fotografky)

foto a text: Jiří Segeťa, z Hůrky byl přítomen i Marek Segeťa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>