«

»

Lampionový průvod Hůrkou 2022

V sobotu 12. listopadu 2022 byla Hůrka svědkem již tradičního lampionového průvodu obcí. Už o půl páté večerní se začali scházet rodiče s dětmi u hasičárny.

Po upřesnění trasy průvodu jsme se v pět hodin vydali na cestu. První zastavení bylo pod pouličním světlem na záhumení u Segeťů. Děti zde plnily naučné úkoly, za které získaly první ze čtyř nálepek do kartiček. A protože byla zima, tak dospělí dostali něco na zahřátí do začátku průvodu. První zastavení skvěle obstaraly tři naše slečny z dědiny. Druhé stanoviště bylo u „milé čarodějnice – spoluorganizátorky akce“ pod lampou u kravína, kde pro zúčastněné děti byly připraveny další kvízy. Průvod se dále ubíral na koupaliště ke třetímu stanovišti, kde se o zábavu pro naše nejmenší postaraly další mladé slečny z Hůrky.

Finále průvodu pak bylo u táborového ohně u bývalé školy v centru obce. V průběhu průvodu dostávaly děti drobné dárečky a sladkosti. Na konci je čekal teplý čaj, špekáčky, ohňostroj a poděkování za účast. Na památku si všechny děti odnesly medaile ve tvaru dýně a večer plný zážitků. Setkání (už bez dětí) pak pokračovalo do pozdních nočních hodin. Celkově počasí vyšlo výborně a účast byla nadprůměrná.

Za Osadní výbor a Hasiče z Hůrky děkujeme.
Ladislav Segeťa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>