«

»

Během Horecké traktoriády nás odvolali k tornádu v Hraběticích


Letošní Horecká traktoriáda byla plánována na sobotu 10. září 2022. I přes proměnlivé až aprílové počasí jsme se nakonec rozhodli letošní akci v tomto termínu uspořádat.

Na místní fotbalové hřiště na koupališti v Hůrce se sjelo 11 velkých a 5 malých soutěžních strojů. Mezi ty velké stroje patřily jak sériové traktory tak i ty z domácí výroby. Malou kategorii doplnily zahradní sekačky.

Soutěž byla tradičně zahájena spanilou jízdou přes Hůrku. Zhruba ve 14.32, kdy stroje projížděly kolem kaple, přišlo tak silné krupobití, že se nám kolona úplně rozpadla. Ti odvážnější jezdci dokončili kolečko přes záhumení, zatímco třeba sekačky a elektro tříkolky se před prudkým deštěm schovaly v dolní autobusové zastávce.

První disciplína, kterou tvořil slalom a překážková dráha, proběhla na fotbalovém hřišti. Druhou byl okruh v lese se zapřáhnutým trámem. Třetí, závěrečná, se jela kolem potoka a přes bažinu. Zahradní sekačky projížděly trať podobnou první disciplíně.

Zásah JSDH Hůrka: 11 minut po krupobití v Hůrce přišla zpráva od IZS, kdy byla naše jednotka povolána k likvidaci následků tornáda v Hraběticích. Tornádo odnášelo různé věci přes několik domů, třeba trampolíny končily na střechách, vyvracelo stromy, strhávalo střešní krytinu, i celé vazby. Jak je zmíněno v článku o zásahu, nikdo naštěstí nebyl zraněn.

Pro vítěze traktoriády byly připraveny praktické ceny. První dvě místa obsadili kolegové ze Starojické Lhoty. První Horčan se umístil hned na třetím místě 😊

Děti se mohly projet na traktůrcích a dokonce si i zabagrovat na malém pásovém bagru. Na akci se tradičně točilo pivo a Kofola. Taky bylo možno zakousnout párek v rohlíku nebo klobásku. I přes divoké počasí a podmáčený terén byla účast diváků velmi dobrá a žádný z borců s traktorem tentokrát nezapadl.

Film o traktoriádě:

Bonusy, mimozávodní projíždění bažiny:

Text: Jiří Segeťa; foto: Jiří Segeťa, Ladislav Segeťa ml., Jan Dorazil; video: Ladislav Segeťa st.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>