«

»

Výroční valná hromada SDH okrsku v Petřkovicích

V pátek 3. března 2023 se od 18 hodin konala Okrsková valná hromada SDH. Letos se konala v Petřkovicích v sále obecní hospody.

Na schůzi byli přítomni členové jednotlivých sborů a funkcionáři našeho starojického okrsku. Dále pak starostové obce Starý Jičín a obce Bernartice nad Odrou. Starosta a místostarosta obce Jeseník nad Odrou se letos nezúčastnili. Celkově bylo přítomno něco přes 130 lidí – kapacita sálu.

Po uvítání a minutě ticha za zemřelé bratry a sestry hasiče byla přednesena zpráva o činnosti a hospodaření okrsku Starý Jičín a zpráva o činnostech místních jednotek za rok 2022. A také plán činností na rok 2023. Dále následoval prostor k přednesu výročních zpráv jednotlivých sborů okrsku. Za náš sbor to tradičně provedl místostarosta Ladislav Segeťa.

Na závěr schůze se pohárem vždy ocení sportovní družstva v ženské a mužské kategorii podle celkového umístění v okrskové lize. Ne jinak tomu bylo i při této schůzi, v ženské kategorii byly oceněny tři a v mužské kategorii šest družstev. V roce 2022 zvítězily ženy z Bernartic nad Odrou a muži ze Starojické Lhoty. Ženy z Hůrky se umístily třetí a muži nesoutěžili.

Celou schůzi vedl jednatel okrsku Vladimír Kolenovský ze Starojické Lhoty, závěrem popřál všem úspěšný hasičský rok a příjemnou zábavu. Následovala večeře v podobě řízku s bramborem. U volné zábavy pak do noci hrála hranická skupina Domeza. Svozovým autobusem jsme se po jedné hodině v noci dostali zpět domů.

Tabulka výsledků mužů a žen ZDE a mladých hasičů ZDE.

text Jiří Segeťa, foto Jiří Segeťa a Ladislav Segeťa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>