«

»

Maškaráček pro děti v Hůrce

Místní akční maminky ve spolupráci s osadním výborem a cvičenkami z Hůrky letos uspořádaly malý maškarní ples pro děti. Poslední podobná akce byla v únoru 2019 kdy jí pořádala Místní organizace KDU-ČSL.

Na Velikonoční neděli (9. dubna 2023) byl naplánován první neformální minimaškaráček pro obec Hůrka. Jakou odezvu v podobě hojné účasti a spolupráce to vyvolalo, jsme vůbec nečekali. A to nejen proto, že se mnoho lidí zapojilo dobrovolně a pomáhali nejen fyzicky, ale také finančně. Díky osadnímu výboru, cvičenkám byla připravena zajímavá tombola a občerstvení pro děti. Hospůdka u školy nám přispěla do baru proviantem, Renáta Pantůčková s Martinou Švrčkovou napekly výborné zákusky v podobě rolád a věnečků. Při tombole také přidala ruku k dílu Hanka Pantůčková.

Doprovodný program včetně maskota měly na starosti Dáša Boková a Natálka Žilinčiková. Zejména maskot Minnie byl trhákem celého dětského odpoledne. Pro starší tam byl připraven Dominik Petera se svým báječně načepovaným a vychlazeným pivem a bez SDH Hůrka bychom si nezahráli ani jednu dětskou vypalovačku, takže velké díky za reproduktor a mikrofon patří právě jim.

V neposlední řadě, patří velké díky Dance a Míši Peterové za spoluorganizaci a podporu to dotáhnout do konce. A také všem ostatním, kteří přišli a donesli občerstvení. Minimaškaráček měl ohromný úspěch, všichni si ho užili, rozzářené oči nadšených dětí dlouho vstřebávaly všechny vjemy ze suprového odpoledne, malování, tance i tomboly.

Tak hezké jaro a příští rok zase na viděnou!

Jana Křížková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>