«

»

zásah – Požár travního porostu u železničního koridoru

25.3.2012 krátce po 15. hodině, byl jednotce vyhlášen poplach. Jednalo se o suchou trávu, která s největší pravděpodobností vzplála po průjezdu vlaku s porouchanými brzdami. Šlo o několik za sebou jdoucích ohnisek v úseku Dub – Suchdol nad Odrou.

Jednotka nejprve jako první zasahovala v Jeseníku nad Odrou, kde se pomocí lopat snažila zamezit dalšímu šíření požáru. Po příjezdu profesionální jednotky ze stanice Nový Jičín se podařilo požár 150 x 20 metrů zvládnout.

Jelikož na území obce Jeseník nad Odrou bylo asi dalších 5 ohnisek, bylo jednotce přikázáno zřídit čerpací stanoviště u Polouveských rybníků, kde jezdily pro vodu cisterny ostatních zasahujících jednotek. Po ukončení této činnosti zůstala jednotka v obci Polouvsí na dohled spolu s jednotkou ze Starého Jičína – Vlčnova. Zpět na základnu se jednotka vrátila krátce před osmou hodinou večerní.

Lukáš Janovský, Bc. – velitel jednotky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>