«

»

Myslivecký hon v Hůrce

Myslivecké sdružení Hůrka v sobotu 5. prosince 2020 uspořádalo myslivecký hon.

Myslivci a honci se sešli v 8 hodin ráno na bažantnici v Hůrce. Po zahájení honu se šlo směrem ke Starému Jičínu projít Boří, kde se ještě před pár hodinami vyskytovala divoká prasata. Z tohoto lesa jsme ale žádná nevyhnali. Po této leči jsme se kolem desáté hodiny opět sešli na bažantnici, kde byla ke svačině přichystána sekaná s chlebem. V jedenáct hodin jsme se vydali na dolní hangár, kde byli dopředu vypuštěni dovezení bažanti. Střelilo se 14 kusů. Při zpáteční cestě se probrala jižní strana Horeckého kopce a prostor u bažantnice. O tři čtvrtě na dvě byl hon po slavnostním nástupu ukončen.

Při tradičním honu začátkem prosince bylo střeleno 48 bažantů obecných z toho jeden královský. Zúčastnilo se 5 honců a 27 střelců. Kvůli zmírněným prosincovým opatřením proti šíření koronaviru se následné tradiční posezení tentokrát nepořádalo.

text Ladislav Segeťa, foto Ladislav Segeťa a Filip Glogar

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>