«

»

XIII. Sportovní zábava 2023 – Cvičenky Hůrka

10. února 2023 jsem se již potřinácté setkali na Sportovní zábavě pořádané místními cvičenkami a hasiči.

Po tříleté přestávce, kdy se tato akce nekonala, jsme se konečně opět sešli v sále bývalé školy v Hůrce. Tentokrát se zábava pořádala v pátek od osmé hodiny večerní.

Úvodního slova se za hasiče ujal Láďa Segeťa a za cvičenky Dáša Boková. Pohledem do historie pořádání Sportovních zábav v Hůrce jsme si prošli témata všech dvanácti předchozích ročníků. Letošní motiv naznačil plakát s pozvánkou ale hlavně také parádní výzdoba sálu, která se nesla v duchu večerníčkových Příběhů včelích medvídků.

Po úvodu, kdy se šly cvičenky připravit na představení, začala pro poslech i tanec hrát Božena Palacká z Jeseníku. O půl desáté pak nastoupily cvičenky na scénu. Jmenovitě to byly: brouk kvapník, kroupa, luční koníci, čmeláci, pavoučci, vážky, světlušky, Čmelda, Brumda, Pučmeloun a Mája. Dvacetiminutové představení proložené písničkami z pohádky sklidilo velký úspěch. Malincí i velcí tkalci utkali pavučinu, Čmelda a Brumda všechno a všechny nabílili, včelka Mája si v obecenstvu našla svoje hochy, Pučmeloun všechny nakradené věci musel vrátit, kroupa nakonec smutně roztála … a brouk kvapník? Ten jako obvykle nic nestíhal…

Po představení Dáša vyhlásila dámskou i pánskou volenku. Na parket se poté ke cvičenkám přidali i diváci. V průběhu večera se návštěvníci mohli nasytit připravenými talířky s jednohubkami nebo vařenou klobásou s chlebem a zeleninovou oblohou. Nechyběla ani tradiční tombola, do které přispělo mnoho lidí. Díky tomu se losovalo 150(!) krásných cen. Jen pro první cenu si nikdo nepřišel, a tak domácí medový dort zůstal za odměnu pořadatelkám. Hned po půlnoci jsme poblahopřáli Boženě Palacké k jmeninám. Potom nám neváhala hrát a zpívat do půl třetí ráno.

Děkujeme všem, kteří se do chystání, průběhu i poklízení akce zapojili. Poděkování patří také divákům a sponzorům, bez kterých by se tato akce nekonala. Těšíme se na další ročník. Hasiči a Cvičenky z Hůrky.

text Ladislav Segeťa, foto Ladislav Segeťa a Jiří Segeťa

Sponzoři akce
Cvičenky, Hasiči, Obecní úřad, David Krotil, Radek a Renata Pantůčkovi, Segeťovi, hospoda „U školy“, Pavlínovi, Jakub Petera, Hanzelkovi, Míša Železníková a Ladik Segeťa, Roman Škuca, Pavel Dorazil, Jaromír Hasal, Pavel Šuffner, Martin Hloušek (Bartoňovi), Myslivci, Miroslav Žihla (Bartoňovi), Jirka Kachel, Eva Štefková a Miloslav Vrána, TRIDAS Valašské Meziříčí, Jarka a Pepík Peterovi, Dušan Kachel, Ivo Kachel, Petr Dorazil, Jiří Brychta a Jirka Hanousek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>