«

»

foto – Celostátní kolo Vesnice roku 2013

Ve čtvrtek 5. září 2013 proběhlo v Jeseníku nad Odrou celostátní soutěžní kolo Vesnice roku 2013. Obec na 8. hodinu připravila pro 13člennou komisi v budově OÚ hezké přivítání v podobě domácí slivovice, zpěvu krojovaných dětí z místní školky a oslavnou báseň v podání DDZO. V zasedacím sále OÚ proběhla rychlá prezentace obce a místních částí jako celku.

Následovala projížďka vesnicí na bryčkách a vozech za koňmi a traktory. Během projížďky komise navštívila kouzelnou zahradu u ZŠ, interiér ZŠ a poslechla si bubnování žáků školy. V kostele Nanebezvzetí Panny Marie zazpívala Schola Jeseník n.O. Poté následoval pěší výstup k místnímu hřbitovu. Další zastávkou byla pálenice, kde si návštěvníci mohli prohlédnout interiéry palicí místnosti. Samořzejmostí byla ochutnávka pálenky před dalším přesunem komise.

Program dále pokračoval v prostorách TJ Slavoj, kde místní části a spolky měly přichystány vlastní prezentace. Každá vesnice měla k dispozici jeden stan a 20 minut pro komisi. Návštěva tak absolvovala tzv. Jesenickou šlapačku. Jako první se představily Blahutovice a následovaly Hrabětice, Hůrka, Polouvsí a Jeseník nad Odrou. Po náročné túře plné informací a zážitků byl nutný strečink a relaxační a dechová cvičení.

Po túře komisi vyhládlo, a tak ochutnala připravený guláš a smaženého kapra. Celkové dojmy zhodnotila v evaluačním dotazníku a rozloučila se kolem 12. hodiny. Dle závěrečných slov se jim návštěva líbila a chválili hlavně pospolitost občanů, spolupráci s obecním úřadem a fungování místních spolků.

Výsledky celostátního kola a vítěz Vesnice roku 2013 bude vyhlášen na Mezinárodním festivalu dětských folklorních souborů Písní a tancem Luhačovice 14. září 2013.

Fotoalbum ke stažení (.zip, 177 MB)

3 komentáře

skrýt

 1. tery napsal/a:

  Zdravím všechny, kteří se této super akce zúčastnili a posílám velké poděkování všem, kteří si vzali volno a přišli podpořit:) Hlavně díky všem Hůrčanům, kteří podali vynikající výkony – ať už to byli děti z hasiče, myslivci anebo cvičenky:)) Byl to hezký den a myslím, že na něj budeme všichni dlouho vzpomínat:) Zdravím

  Google Chrome 29.0.1547.66 Windows XP
 2. admin napsal/a:

  Ahoj Tery,
  tak velkou zásluhu na tom má Mrazík alá Cvičenky. Dle fota 119 na 6. straně vám lidi vytvořili krásné pódium. Cvičení na konci Jesenické šlapačky tež nemělo chybu 😉
  Laďa

  Opera 12.16 Windows XP
  1. tery napsal/a:

   Ahoj, tak musíme se trošičku pochválit, byly jsme fakt dobré:)) Ale kdyby nebylo podpory všech okolo, těžko by se „trsalo“:) Akce se vyvedla a už se nemůžu dočkat, až budeme znát výsledky. Ale hlavní bylo zúčastnit se:)

   Google Chrome 29.0.1547.66 Windows XP

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>