«

»

foto – Již 25. rok se scházejí hasiči na oslavy sv. Floriána

Na Starém Jičíně a Vlčnově již tradičně proběhly 4. května 2014 oslavy svatého Floriána. Letošní ročník se nesl také v oslavě 25. výročí obnovení této tradice.

Ráno se sloužila mše v kostele sv. Václava na Starém Jičíně. Poté starojická dechová hudba doprovázela průvod uniformovaných dobrovolných hasičů od kostela do hasičárny. U hasičárny zazněla státní hymna. Všichni zástupci sborů okrsku Starý Jičín, faráři a také starosta Starého Jičína s místostarostou obdrželi pamětní listy. Následovalo pohoštění v prostorách hasičárny.

Oslav se pravidelně zúčastňují sbory Starý Jičín Vlčnov, Palačov, Jičina, Starojická Lhota, Dub, Janovice, Petřkovice a Hůrka.


Fotoalbum ke stažení (.zip, 54 MB)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>