«

»

aktualizováno – video – Pokus o rekord – hrad Starý Jičín

Video z akce „Pokus o rekord“ zapsaný do České knihy rekordů pomocí svíticích tyčinek na hradě Starý Jičín ze dne 27. září 2014.

Původní myšlenka pokusit se o zápis do České knihy rekordů díky skvělé spolupráci s obcí Starý Jičín, se sponzory, s učitelským sborem místní ZŠ a s dobrovolníky ze sboru hasičů Starý Jičín

Certifikát stvrzující český rekord

došla až do konečné fáze, kdy se na hradě Starý Jičín sešlo neuvěřitelných 683 účastníků. Díky této účasti se povedlo symbolicky propojit hradní nádvoří a náměstí obce svítícím hadem, který dosáhl délky 908 metrů a bylo na něj použito 4 540 svítících tyčinek. Rekord byl zapsán do České knihy rekordů.

Ještě jednou za celý realizační tým děkuji obci za zakoupení celého objemu svítících tyčinek, které si účastníci mohli odnést domů jak dárek, taky všem učitelům a hasičům, díky kterým jsme dokázali poměrně rychle zaregistrovat všechny návštěvníky a rozdat jim potřebné množství tyčinek, velké poděkování patří rovněž všem živnostníkům a firmám za finanční podporu a v neposlední řadě bych chtěl poděkovat bubeníkům skupiny afrických bubeníků Kubuku, která nás všechny nejenom skvěle pobavila, ale v klíčových chvílích taky koordinovala, aby spojení hada probíhalo hladce.

Arnošt Pokorný, kastelán

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>