«

»

Stavění májky a Pálení čarodějnic v Hůrce

Akce proběhla v sobotu 30. dubna 2011 v areálu bývalé školy v Hůrce.
Dopoledne vyplnily přípravy. Byla dovezena a odkorněna máj, z chvojí byl upleten věnec a ozdoben pentlemi.

Společným dílem vznikla Morana, které nechyběly krásné šaty, kostěné ozdoby, boty a lakované nehty. Máj byla za pomoci traktoru kolem páté hodiny úspěšně postavena a ukotvena třemi vzpěrami. Pro uspokojení přihlížejících byla Morana po sedmé hodině zcela upálena. Táborák pak ještě hořel do nočních hodin. V průběhu dne se točilo sele a pivo.

Krásné slunečné dopoledne vystřídalo deštivé odpoledne a chladný večer. Přesto se akce navzdory dešti vydařila, atmosféra byla výborná a hlavně děti si den užily.

Děkujeme Obecnímu úřadu v Jeseníku nad Odrou za poskytnutí příspěvku, panu Dušanu Kachlovi za zapůjčení grilu a opečení selete, panu Petru Dorazilovi za darování stromu na májku a všem, kteří se podíleli na realizaci akce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>