foto – Oslavy sv. Floriána na Starém Jičíně

V neděli 3. května 2015 proběhly tradiční oslavy patrona hasičů sv. Floriána.

V 7.45 se v kostele sv. Václava na Starém Jičíně sloužila mše a poté se slavnostní průvod za doprovodu dechové muziky odebral přes náměstí směrem k Vlčnovské hasičárně, tam starosta okrsku místních SDH poděkoval za účast všem sborům na již šestadvacátém ročníku obnovené tradice. Po zaznění hymny České republiky následovalo pohoštění členů sboru v místní hasičárně.

Členové SDH Hůrka každým rokem takto také uctívají památku tragicky zesnulých tří hasičů u křížku na silnici mezi Hůrkou a Vlčnovem. Smutná událost se odehrála 24. června 2006 při návratu z hasičské soutěže ve Studénce. Druhá kytice pak vždy patří ke středovému kříži na starojickém hřbitově.