Den požární bezpečnosti – Nový Jičín

Česká asociace hasičských důstojníků vyhlásila na pátek 13. května 2011 „Den požární bezpečnosti“, jejímž cílem je propagace požární ochrany.

V této souvislosti Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje územní odbor Nový Jičín uspořádal akci na Masarykově náměstí v Novém Jičíně věnovanou tomu tématu.

Návštěvníci měli možnost se blíže seznámit s technikou, kterou hasiči používají při zásazích, s jejich technickým vybavením a výstrojí. Rovněž byla připravena expozice úseku ochrany obyvatelstva a preventivně výchovné činnosti.

Program:
10.00 – 10.45 hodin – ukázky požárního sportu mladých dobrovolných hasičů
statické ukázky hasičských zásahových vozidel
ukázky technických prostředků:
pro práci na vodě
lezecké skupiny
pro likvidaci úniku nebezpečných látek
preventivně výchovná činnost pro děti i dospělé
prezentace úseku ochrany obyvatelstva
14.00 – 14.45 hodin – ukázky požárního sportu mladých dobrovolných hasičů
15.00 hodin – slavnostní vyhodnocení soutěže „Požární ochrana očima dětí“