«

»

Lampionový průvod Hůrkou 2015

Dobrovolní hasiči a Osadní výbor v sobotu 31. října 2015 uspořádali lampionový průvod. Tato podzimní akce se konala v Hůrce novodobě již počtvrté.

Účastníci průvodu se sešli při soumraku po 17. hodině u křižovatky na Jeseník n.O. Další se pak přidali cestou. Letos se šlo kolem a po rozestavěných chodnících. Pro zvýšení bezpečnosti byli dospělí i děti vybaveni reflexními prvky.

Po průchodu vesnicí hlavní cestou byla zastávka na koupališti. Kromě vodních lampionů byly letos poprvé taky vypuštěny lampiony štěstí. Za odborného dohledu místch hasičů byly bezpečně umístěny do prostoru, další cestu lampionů pak řídily jiné síly.

Průvod se následně vydal směrem ke školce. Děti tam svými lampiony ozdobily ořech u táboráku a opekly si špekáčky. Na zahřáti byla připravena várnice s čajem. Letos si některé mamky daly práci a připravily sladké i slané pochoutky ke zbodnutí.

Odpoledne a večer bylo teplé počasí, po deváté hodině večer se citelně ochladilo a padla silná rosa. To ale nevadilo těm co se ohřívali zevnitř i zvenku. Palivo do táboraku vydrželo do půlnoci.

Hasiči a Osadní výbor Hůrka děkují všem za velkou účast a těší se na další ročník obnovené tradice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>