«

»

Oslavte s námi sv. Floriána, patrona hasičů

pozvanka_oslavy_sv_floriana_stary_jicin_5-2016_plakatZveme všechny zájemce na oslavu našeho patrona
v neděli 1. května 2016
linkový autobusový spoj jezdí v 7.10 od zastávky mateřská škola (zpět v 9.32)
uctění památky tragicky zesnulých tří hasičů u křížku na silnici mezi Hůrkou a Vlčnovem
položení květiny ke kříži na starojickém hřbitově
mše svatá v kostele sv. Václava na Starém Jičíně v 7.45
od 9.00 průvod obcí Starý Jičín a Vlčnov k hasičské zbrojnici

Již 27. ročník obnovené tradice se účastní sbory okrsku Starý Jičín. Na mši pan farář požehná slavnostní hasičské prapory, které si místní sbory pořídily většinou k nějakému významnému výročí. Slavnostní průvod se Starojickou dechovou hudbou jde od kostelu přes náměstí až k hasičské zbrojnici ve Vlčnově. Po statní hymně se hasiči odeberou do prostor hasičárny, kde je přichystáno občerstvení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>