Výcvik JSDH Hůrka na vodě

V sobotu 8. dubna 2017 absolvovala jednotka dobrovolných hasičů z Hůrky výcvik na vodě.
Výcvik zaměřený především na koordinaci plavby na raftu a záchranu tonoucího z vody proběhl na jezu u mlýna v Bernarticích nad Odrou.

Hasiči si vyzkoušeli pohyb v ochranných oblecích (tzv. suchých oblecích) ve vodě a s použitím prostředků určených pro záchranu osob z vody provedli nácvik záchrany tonoucího. Dále si členové jednotky zdokonalili techniku plavby na raftu, která byla zakončena sjezdem přes Bernatský jez. Cílem dopoledního cvičení bylo také vyzkoušet si vzájemnou spolupráci hasičů v družstvu od příjezdu na místo výcviku, chystání potřebných věcí a zahájení samotných „záchranných“ prací.

Tomáš Sládeček – velitel

foto – Tomáš Sládeček
video – Lukáš Janovský

Před a po – První povodňový stupeň Odry na jezu, kde probíhalo cvičení.

2 komentáře

skrýt

1. Jiřina Boková napsal/a:

Ogaři jste úžasní

Google Chrome 33.0.0.0 Android 4.4.4