«

»

Výcvik JSDH Hůrka na vodě

V sobotu 8. dubna 2017 absolvovala jednotka dobrovolných hasičů z Hůrky výcvik na vodě.
Výcvik zaměřený především na koordinaci plavby na raftu a záchranu tonoucího z vody proběhl na jezu u mlýna v Bernarticích nad Odrou.

Hasiči si vyzkoušeli pohyb v ochranných oblecích (tzv. suchých oblecích) ve vodě a s použitím prostředků určených pro záchranu osob z vody provedli nácvik záchrany tonoucího. Dále si členové jednotky zdokonalili techniku plavby na raftu, která byla zakončena sjezdem přes Bernatský jez. Cílem dopoledního cvičení bylo také vyzkoušet si vzájemnou spolupráci hasičů v družstvu od příjezdu na místo výcviku, chystání potřebných věcí a zahájení samotných „záchranných“ prací.

Tomáš Sládeček – velitel

foto – Tomáš Sládeček
video – Lukáš Janovský

Před a po – První povodňový stupeň Odry na jezu, kde probíhalo cvičení.

2 komentáře

skrýt

 1. Jiřina Boková napsal/a:

  Ogaři jste úžasní

  Google Chrome 33.0.0.0 Android 4.4.4
 2. segi napsal/a:

  Ste se aj cvakli? 🙂
  Fajne foto aj video.

  Firefox 52.0 Windows 10 x64 Edition

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>