«

»

Oslavy sv. Floriána na Starém Jičíně

Už po dvacáté osmé se v neděli 7. května 2017 členové sborů dobrovolných hasičů z okrsku Starý Jičín sešli k uctění památky sv. Floriána z Lorchu – patrona hasičů.

Jako každoročně, po slavnostní ranní mši v místním kostele, se průvod hasičů s prapory a za doprovodu starojické dechovky vydal na pochod přes městečko k hasičárně ve Vlčnově. Po nástupu a zaznění státní hymny bylo přichystáno pohoštění v sále v horním patře hasičské zbrojnice.

Hasiči z Hůrky v počtu sedmi členů uctili památku zemřelých členů položením kytice u křižku u cesty a na starojickém hřbitově.

Ladislav Segeťa – místostarosta

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>