«

»

Pohár starosty SDH Hůrka – žáci

V neděli 20. května 2018 od 9 hodin proběhla v areálu koupaliště v Hůrce žákovská soutěž v požárním sportu O Pohár starosty SDH Hůrka.
Soutěžilo se v požárním útoku podle pravidel hry Plamen. Připravena byla také disciplína 60m trať překážek jednotlivců. Kvůli podmáčenému terénu (nebezpečí uklouznutí před bariérou a na kladině) nebyla zahájena.

První místo v požárním útoku v kategorii mladších žáků získala Jičina A a v kategorii starších žáků vyhrálo družstvo Palačova. Hůrka se letos v kategorii mladších žáků umístila na 9. a u starších na 6. místě. Dohromady soutěžilo 20 družstev.

Jako u správné dětské hasičské soutěže se jako zpestření stříkalo dvěma proudy na jeden terč, zamotávaly se hadice, šrouboval se koš na savici doleva. 🙂

Přetlakový ventil byl kapku uvolněný na závitu, proto zde u každého útoku byl náš asistent, který ho držel proti otáčení. Časomíry byly sklopné elektronické. Pokud by časomíra v průběhu selhala, běžel by se opakovaný pokus (neuplatnilo se). Předčasné vyběhnutí bylo signalizováno druhým startovním výstřelem, bylo tolerováno jedno chybné. Časomíru zajistili kolegové z Bernartic nad Odrou.

Hasiči z Hůrky děkují dětem za předvedené výkony a nasazení, návštěvníkům za účast, sousedům za elektriku a svým členům za dobře odvedenou práci při realizaci akce.

článek, foto: Jiří Segeťa