«

»

Požehnání novému hasičskému vozidlu – SDH Jičina

Hasiči z Jičiny v sobotu 9. června 2018 uspořádali slavnostní požehnání novému hasičskému vozidlu.
Od 15 hodin vystoupila na Jičině dechová hudba Starojičané. O půl hodiny později se v místní kapli sloužila mše svatá. Po mši P. Petr Dokládal požehnal novému hasičskému vozidlu. Do rukou velitele z Jičiny byly předány klíče od vozu. Po krátkém proslovu a přípitku se místní hasiči, hasiči z okrsku i okresu a hosté za doprovodu dechové hudby vydali na pochod k výletišti Na Hájku. Tam bylo připraveno posezení s pohoštěním.

Technická data zásahového vozidla DA-L1Z
Dopravní automobil je sestaven z podvozku Renault Master 2.3 DCi 165 ENERGY. Technicky přípustná hmotnost je 4 500 kg. Vůz je osazen dieselovým motorem s dvojitým turbem o výkonu 120 kW / 3 500 ot./min a objemem válců 2 298 ccm. Max. točivý moment je 360 Nm při 1 500 až 2 750 ot./min. Převodovka je manuální, šestistupňová. Vůz splňuje emisní normu Euro 6. Omezovač rychlosti je nastaven na 90 km/h.

Zásahový automobil uveze 1+8 členů posádky, řidič musí mít řidičské oprávnění C. Vestavba je vyrobena z antikorozivních materiálů (nerezová ocel, hliník, kompozit). Na střeše je umístěno výstražné rozhlasové a signalizační zařízení. Vůz je vybaven zásahovou vysílačkou kompatibilní s typem TPM 700.

Vniřní výbava obsahuje zejména motorovou stříkačku PS12, kalové čerpadlo, plovoucí řerpadlo, elektrocentrálu, přenosná světla, sadu zásahových hadic, proudnice, rozdělovače, přechodky, hydrantový nástavec a klíč. Dále pak další drobné vybavení potřebné k zásahu.

Automobil zakoupila Obec Starý Jičín, z poloviny pak financováno dotacemi. Sestavení prováděla firma MOTO-TRUCK CZ s.r.o. z Přerova. Pořizovací cena byla kolem 1 250 000 Kč. Využito bylo dotací pro jednotky SDH obcí 2017 (GŘ 450 000 Kč a HZS MSK 225 000 Kč). Podobnému automobilu bylo požehnáno v srpnu minulého roku ve Starojické Lhotě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>