«

»

Noční hasičská soutěž Pohár starosty SDH Hůrka 2018

V sobotu 14. července 2018 uspořádali hasiči z Hůrky v Jeseníku nad Odrou na místním fotbalovém hřišti čtvrtý ročník noční hasičské soutěže v požárním útoku mužů a žen – Pohár starosty SDH Hůrka.

Soutěže se zúčastnilo 19 družstev mužů a 13 družstev žen. Běžel se požární útok na 2B bez dopouštění vody do kádě dle pravidel moravskoslezské ligy. Trať útoku byla nasvětlená na základně a u terčů. Kategorii mužů vyhráli hasiči z Lukavce (14,865 s), u žen zvítězil Píšť (17,672 s). Muži z Hůrky obsadili sedmnácté místo (N) a ženy dvanácté (N). Muži měli nedošroubovaný koš k savici a ženám po rozstřelení B hadice od rozdělovače nevyšla voda v kádi na dokončení útoku.

Teď nějaké nej. Opět zde zavítali nejvzdálenější hasiči ze Zálší (okres Ústní nad Orlicí). Dále tři roky nejlepší čas v mužské kategorii (Kujavy 14,88 s) překonali hasiči z Lukavce (14,865 s), Také ženy z Píště překonaly loňské Hukovice (19,32 s) skvělým časem 17,672 s.

Odpoledne hustě pršelo, pak před začátkem soutěže naštěstí přestalo. Akci hudebně doprovázel DJ Montana, mikrofonem komentoval Martin Mrázek. Pořadatelé děkují hasičům z Kujav za zapůjčení kádě a stanu a hasičům z Hukovic za provoz elektronické časomíry. Velký dík patří vedení TJ Slavoj za umožnění využití fotbalového areálu v Jeseníku nad Odrou.

Kromě tradičních sponzorů extra podpořili tuto akci IMFsoft s.r.o. a PROČ NE – Coffee & Cocktail bar.