Oslavy sv. Floriána na Starém Jičíně

Letošní 30. jubilejní mši na oslavu památky sv. Floriána vedl otec Marcel, doprávázel ho jáhen Antonín a místní pan farář Petr. Bylo přítomno 12 ministrantů a plný kostel.
Oslavy proběhly v neděli 5. května 2019, v místním kostele Sv. Václava a také v prostorách hasičárny ve Vlčnově.

Po mši se průvod vlajkonošů, starojické dechové kapely, duchovních a členů sborů okrsku vydal tradičně přes městečko do Vlčnova. U hasičárny zazněla česká a slovenská národní hymna, poté otec Marcel požehnal nově vybudovanému svatostánku se sochou Floriána a taky studni vedle. Pro značně promrzlé a mokré účastníky slavnostního pochodu byla v horním patře hasičárny nachystán hovězí guláš, točené pivo a jiné.

Hasiči z Hůrky v počtu devíti členů uctili památku zemřelých členů položením kytic u křižovatky na Jeseník n. O., ke křižku u cesty do Vlčnova a na starojickém hřbitově.

Jiří Segeťa, člen sboru