Náměstí patřilo hasičům, kteří slavili výročí své činnosti

Několikrát za den protnul v pátek 10. května 2019 poklid Nového Jičína zvuk sirén. Krátce nato na Masarykovo náměstí vjela hasičská technika a hasiči začali provádět zásah.
Naštěstí se vše dělo jen cvičně, zato před stovkami malých i velkých diváků, kteří přišli na akci Oslavy 50 let profesionální požární jednotky v Novém Jičíně.

Kromě ukázek zásahů byla k vidění stará i nová technika, ve vestibulu radnice bylo možno zhlédnout desítky fotografií z hasičské historie a zejména školáci měli možnost zapojit se do některé z her či soutěží.

Celá fotogalerie i video zde

Zdroj: Novojičínský Deník