«

»

Okrsková valná hromada SDH ve Starojické Lhotě

V pátek 28. února 2020 se od 18. hodin konala Okrsková valná hromada Sborů dobrovolných hasičů. Této slavnostní členské schůze, kterou letos pořádali hasiči ze Starojické Lhoty, se každoročně účastní devět místních sborů.

Na schůzi byli přítomni členové jednotlivých SDH se svými partnery a funkcionáři okrsku. Starostové a místostarostové tří obcí se letos zúčastnit nemohli.

Po uvítání a minutě ticha za zemřelé bratry a sestry hasiče byla přednesena Zpráva o činnosti a hospodaření okrsku Starý Jičín za rok 2019 a Plán činností na rok 2020. Letos převzal ocenění odstupující dlouholetý starosta SDH pan Ladislav Šabouk. Hasiče z Dubu vedl přes 40 let. Dále následoval prostor k přednesu výročních zpráv jednotlivých sborů okrsku.

Dalším bodem bylo ocenění sportovních družstev mužů a žen. První příčky za rok 2019 ovládla Starojická Lhota. Domácí ženy z Hůrky obsadily krásné druhé místo. Muži v minulém roce prakticky nesoutěžili a uzavírají tak výslednou tabulku ve své kategorii.

Letošek je u hasičů i rokem volebním, kdy se volí funkcionáři jednotlivých stupňů SH ČMS. Pro Okrsek Starý Jičín byli do výboru na volební období 2020 – 2025 zvoleni členové uvedení v tabulce na konci článku.

Po ukončení oficiální části večera se všichni dosyta občerstvili kuřecím závitkem s bramborem. Zbytek večera patřil volné zábavě a hranické hudební skupině Domeza.

článek Ladislav Segeťa, foto Jiří Segeťa a Ladislav Segeťa

Výsledky voleb výboru Okrsku Starý Jičín 2020 – 2025

příjmení jméno funkce
Kovařčík Tomáš starosta
Hasalíková Hana náměstek starosty
Sudolský Radim velitel
Rosa Pavel hospodář
Pavlík Aleš vedoucí mládeže
Kolenovský Vladimír jednatel
Krutílek Pavel předseda kontrolní a revizní rady

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>