«

»

Výstraha ČHMÚ – Silné sněžení

Silné sněžení

Platnost: čtvrtek a pátek – 9. a 10.12.2021

Na Moravě a ve Slezsku má napadnout 7-15 cm / 24h nové sněhové pokrývky. Na jihovýchodě Moravy to má být 10 až 20 cm, ojediněle až 25 cm / 24h

Doporučení ke zmírnění následků jevu: Očekává se sněhová kalamitní situace, komplikace v dopravě, energetice a průmyslu, zásobování apod. Možnost škod na stromech a lesním porostu (možnost polomů) nebo drátech elektrických vedení. Doporučuje se omezit cestování autem. V případě nutnosti jízdy sledovat dopravní zpravodajství a počítat s prodloužením doby jízdy. Nezapomenout na zimní výbavu, sněhové řetězy a nářadí k případnému vyproštění vozidla.

 ZDROJ DAT

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>