info – 102. výročí založení sboru hasičů

V pondělí 5. září jsme si připomenuli 102. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Hůrce.

Dne 5. září 1909 ve 3 hodiny odpoledne v místním hostinci čp. 7 proběhla zakládající schůze za přítomnosti mnoha občanů. Za účasti starosty obce Antonína Petráše čp. 27 a hasičského starosty župy Kravařské Vladimíra Pospěcha ze Starého Jičína byla provedena přednáška o významu hasičstva. Byl proveden výklad stanov, zápis 26 členů, volba prozatímního výboru a podpis stanov.

Podle usnesení ze zakládající schůze byli do prozatímního výboru zvoleni následující členové Adolf Bok, Antonín Bok, František Dresler, Antonín Chlapík, který byl zvolen předsedou. K dnešnímu dni má hasičský sbor 91 členů.

Další info v pamětní knize o Hůrce.