«

»

Masopust a pochovávání basy v Hůrce

Vedení restaurace u školy a přátelé uspořádali v sobotu 19. února 2022 vodění medvěda a masopust v Hůrce. Od deváté hodiny šel průvod masopustních masek dědinou. Letos si všichni mohli zatančit s velkým medvědem nebo se dvěma medvíďaty. Bylo veselo, tančilo se, zpívalo, někdo přidal malý deputát někdo dárek.

Odpoledne, od čtvrté hodiny, se konalo poslední rozloučení se stařičkou basou. Tentokrát ji všichni na poslední cestě doprovodili před bývalou školou u hospůdky. Pro děti i pro dospělé bylo před obřadem točeno kolem štěstí. Ceny byly krásné a všechny potěšily.

Tentokrát si hosté výjimčně poseděli dole v hospůdce. Letošní pochovávání basy bylo i pro menší diváky, pro které byla čtvrtá hodina odpolední ideální. Velký dík patří pořadatelům za vydařenou zábavu a udržování masopustních tradic.

Už sa fašank krátí, už sa nenavrátí, jemine, domine.
Zhusta, chlapci, zhusta, konec masopusta, jemine, domine.
Staré baby plačú, héj, že sa nevyskáčú, héj.
Fašanku, fašanku s červenými fúsy,
aj ten čert bachratý tancovat musí.
Jemine, domine, masopust pomine,
jemine, domine, masopust pryč.

text a foto Ladislav Segeťa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>