«

Zásah JSDH Hůrka – Odchyt zaběhlého stáda ovcí

Ve středu 24. května 2023 byla naše jednotka před patnáctou hodinou povolána k zásahu do Hůrky, kdy se měla odchytit volně pobíhající skupina zaběhlých ovcí.

Stádo o 11 kusech mělo právě odpolední siestu na zahradě za domem čp. 93. Pro převoz ovcí se zapůjčil převozník na koně, který jsme přistavili na roh k brance z poloviny oplocené zahrady. Pomocí zapůjčené přenosné oplocenky hasiči zúžili prostor zahrady na čtvrtinu. Pomocí ovsa a suchých rohlíků byly ovce lákány do prostoru převozníku. V určité chvíli ale vycítily past, splašily se, a když lehce přeskočily oplocenky, utekly po cestě směrem na Starojickou Lhotu.

Po dalším pátrání byly objeveny na cestě na horecký kopec. Odtamtud se nám je podařilo nasměrovat zpět. Stádo se ale usadilo na kraji lesa poblíž bažantnice a tam nebylo v našich silách je odchytit.

text a foto Ladislav Segeťa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>