«

»

Soutěž mladých hasičů v Hůrce

V neděli 14. května 2023 hasiči z Hůrky uspořádali soutěž mladých hasičů O Putovní pohár starosty SDH Hůrka.

Soutěž se pořádala tradičně na hřišti u koupaliště, netradičně však od devíti hodin ráno a bez disciplíny běh na 60 m překážek jednotlivců (tato disciplína se tentokrát vynechala kvůli odpolední Školní akademii u příležitosti 50 let ZŠ Starý Jičín). Běžel se tedy jen požární útok dle směrnice hry Plamen.

Za mladší žáky soutěžilo 17 a za starší 14 týmů. Celkově se tedy požárního útoku zúčastnilo 31 sedmičlenných družstev. Stupně vítězů ovládly všechny zastoupení Oder, kdy získali 1. a 3. místo v „mladší“ a 1. místo ve „starší“ kategorii. Do Oder tedy na rok putoval náš putovní pohár. Obě domácí družstva se umístila ke konci výsledných tabulek.

K občerstvení se čepovalo výborné pivo, limonáda i něco tvrdšího. K zakousnutí byly pro děti připraveny párky v rohlíku a pro dospělé klobásky z udírky. Účast družstev byla nadprůměrná, a tak byla soutěž ukončena až o půl druhé odpoledne. První tři družstva v obou kategoriích byla při hromadném nástupu oceněna poháry. Jak se na soutěži v Hůrce traduje už od devadesátých let, každé zúčastněné družstvo bylo oceněno také společnou dárkovou taškou.

Děti při chvílích volna hrály fotbal na asfaltovém hřišti nebo se jinak zabavily. S perníky, cukrovou vatou a jinými doplňky přijel i pouťový stánek. Děkujeme počasí, že tentokrát nezlobilo, startérovi z Bernartic n.O. za provoz časomíry, obci za posečení areálu, sousedům za zdroj elektřiny, divákům za účast, dětem za skvělé výkony a také všem, kdo se na organizaci této soutěže podíleli. Příští rok se na všechny těšíme opět v Hůrce ! 🙂