«

»

Zásahy JSDH Hůrka – Spadlý strom přes vozovku a likvidace vosího hnízda

Poslední dva zásahy jednotky sboru dobrovolných hasičů Jeseník nad Odrou – Hůrka byly v podobě technických pomocí. Začátkem srpna se vlivem deště a silnějšího větru vyvrátil strom přes cestu a o čtyři dny později šlo o uhnízděné vosy v podkroví chaty.

Neděle 6. srpna 2023 – Likvidace stromu

Událost nám byla ohlášena operačním střediskem krátce po obědě. Jednalo se o technickou pomoc, konkrétně o spadlý strom na silnici v Hrabětickém lese. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o Olši o průměru asi 35 cm, která leží přes celou šířku vozovky. Za pomoci motorové pily se nám podařilo strom odstranit z vozovky ještě před příjezdem profesionální jednotky z Nového Jičína.

Filip Glogar – člen jednotky

Čtvrtek 10. srpna 2023 – Likvidace vosího hnízda

Při další technické pomoci jsme řešili vosí hnízdo, které nedávno vzniklo v podkroví chaty v Hůrce za kopcem. U podobných událostí se většinou hasiči předem domluví s obyvatelem nemovitosti na čase, kdy přijedou obtížný hmyz likvidovat. Většinou se tak děje v podvečer, kdy aktivita bodavého hmyzu je minimální a roj je z větší části v hnízdě. U této události zasahovali dva členové jednotky (třetí fotil).

Ladislav Segeťa – člen jednotky

Odkaz na seznam zásahů JSDH Hůrka od roku 2007

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>