«

»

Netradiční soutěž TFA – Starojická Lhota (oslavy 115 let SDH)

Hasiči ze Starojické Lhoty u příležitosti oslav 115 let od svého vzniku uspořádali v sobotu 19. srpna 2023 zábavné odpoledne, kde mimo jiné byla na programu i netradiční hasičská soutěž.

K soutěži byli pozváni zástupci jednotlivých sborů našeho starojického okrsku. Většinou soutěžili vždy dva zástupci. Do poslední chvíle jsme nevěděli v čem bude soutěž spočívat. Jediné instrukce byly si s sebou vzít kompletní zásahový oblek a přilbu. Na místě nám pak bylo velitelem vysvětleno, že se jedná o malé TFA, kdy závodník postupně plní fyzicky nelehké úkoly. Výsledné pořadí bylo sestaveno podle času splnění všech sedmi úkolů.

Nejprve měl hasič v každé ruce roztáhnout 2x dvacet metrů hadic B s proudnicemi, poté převrátit gumu z traktorového přívěsu tam a zpět, podlézt pod dětskou prolézačkou, tu pak oběhnout se dvěma 20l kanystry, následně namísto známého hammer-boxu pomocí železného kladiva přemístit střední pneumatiku o 2,5 metru, poté našroubovat matici na závitovou tyč a ve finále smotat 20m hadici B a doběhnout do místa startu. Všech třináct hasičů své kolo úspěšně dokončilo. Uprostřed léta, kdy je horko i v triku je to v zásahovém obleku, s přilbou, rukavicemi a s dýchací bombou na zádech docela slušný zážitek.

Mladí hasiči ze Lhoty poté zahráli divadlo o výletě, kdy po ošetření zraněné kamarádky narazily i na požár dřevěného domku, který podpálil jeden nezbedník 🙂 Situaci ale s přehledem vyřešila stará garda hasičů-veteránů, kdy za pomocí historické hasičské stříkačky oheň během chvíle uhasila.

Děkujeme hasičům ze Lhoty za pozvání na páteční slavnostní schůzi a následnou sobotní akci. Z našeho pohledu se jim to velice povedlo 😉

Ladislav Segeťa a Radek Tomčák

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zobrazena.

K formátování textu můžete použít tyto formátovací HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>